Sledovanie televízie v USA, v oblasti, v ktorej žijem

Autor: Petra Vassova | 27.4.2012 o 3:20 | (upravené 29.4.2012 o 4:53) Karma článku: 12,50 | Prečítané:  3884x

Keď som na Slovensku pozerám tak nanajvýš správy na jednej, druhej stanici pravidelne. Okrem toho som obľubovala seriál Mesto tieňov, neviem, či to ešte chodí a to je tak všetko. Ak išiel nejaký fakt dobrý film, tak som si ho pozrela. Samozrejme aj Partičku. Inak nie som veľký fanúšik televízie. Ale zato viem, čo na Slovensku ľudia pozerajú, televízny program sa dá prečitať aj na internete. Moja americká rodina v Californii má zapnutú televíziu počas víkendu nonstop. Filmy sa tu sledujú len zriedka, lebo aj najpriek predplateným filmovým kanálom, sa netešia až takej obľube. Ak tak sa požičajú  z požičovne.   Letia tu najmä seriály a dokumentárne, náučné a rôzne kutilovské relácie. Zo seriálov najmä NCIS, CSI, Kosti, Klinika Grace, Doktor House, Stratené duše a rôzne iné dobré seriály. Mnohé ďalšie ešte na Slovensko nedorazili.   Letia tu relácie, kde ukazujú ako sa jednotlivé predmety, ktoré denne používame vyrábajú, potom napríklad Restaurant Impossible je jedna z mojich naj relácii, kde svalnatý, talentovaný kuchár kompletne prerába krachujúce reštaurácie, to isté majú aj v obmene Hotel Impossible.

Množstvo relácií o varení, kde kuchári z renomovaných reštaurácií varia na čas a súťažia.No proste relácie, pri ktorých sa nedá nejesť.Okrem toho sa Američania v oblasti, v ktorej žijem, radi pozerajú na vojnové relácie a hilterovské dokumentárne filmy, o oboch svetových vojnách, ale najčastejšie na svoje vlastné dejiny a relácie o skrytých hrozbách a tajomstvách Ameriky. Sú rozprávané zaujímavo a človek sa z toho veľa naučí. Najmä ak si spätne prehráva pád dvojičiek a všetky teroristické útoky.

Z tých milión programov vyberám tie, ktoré sa tu sledujú najviac, pretože sú zábavné. Stanice s hudbou tu veľmi neletia. Pozriem si ich sem tam, ale viac sa dá pobaviť na rôznych fashion programoch, ktoré sú na báze buď slovenskej smotánky, alebo jednoduchej módnej polície, kde Kelly Osbourne a zo tri iné devy kritizujú oblečenie celebrít.

Správy sa tu pozerajú vyslovene ráno. Potom už nie. ( v rodine, v ktorej žijem)

Za celý ten pobyt, čo som v Amerike som o Slovensku počula len raz a to v relácii Vtipné videá, kde sa dostalo video dákeho Slováka, ktorý tam lietal na kolotoči nepripútaný. Inak sa zväčša spomína Československo. A ešte som zabudla, český herec Karel Roden sa tu vo filmoch vyskytuje dosť často.

Keď som do Ameriky prišla prvýkrát, dostala som od susedov ruskú kuchársku knihu v azbuke. Veď Slovensko je tam dakde pri Rusku. Keď som bola prvýkrát v kostole spustil na mňa dedko plynulú srbo-chorváčtinu, či čo to bolo za jazyk. Vraj jeho žena je tiež z Jugoslovakie. Dobre, späť k téme.

Neskutočne rada sa pozerám na show Ninja Warrior, na báze Takeshiho zámku, ktorý bol populárny aj na Slovensku. Ľudia sa snažia zdolať rôzne prekážky, padajú, lietajú a podobne. Potom ma zaujala nová show Blackout, kde ľudia úplne v tme majú čuchať a chytať rôzne predmety a identifikovať ich. Neskutočne vtipné, hlavne, keď na mužskú pazuchu povedia, že je to arašidové maslo....

Niektoré programy ako Animal planet, Discovery channel, MTV, Hallmark a pod. máme aj na Slovenku. Čo ma však vytáča najviac sú reklamy. Na Slovensku ma rozčuľujú, ale v Amerike je to nenormálne. A toto už môžem zovšeobecniť na oblasť celej Ameriky. Každých 5 minút reklamy. Stále. Dlhé, o kravinách, niektoré úplne odveci. Niektoré veľmi vtipné. Niekedy sa to už nedá vydržať a musíme zastaviť program a ísť na 15 min. von, až potom môžme nerušene pozerať a reklamy pretáčať. Vtedy si uvedomujem, čo by som dala za tie slovenské reklamy.

Televízia sa v mojej americkej rodine zapína skoro ráno a tiež sa s ňou aj v noci zaspáva.  Viem však, že takisto to funguje aj v mnohých slovenských rodinách. Nemáme si čo závidieť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.

EKONOMIKA

Ficovi sa nepáčia ceny elektriny, zasiahol proti regulátorovi

Priemerná cena klesla podľa úradu v priemere o 4,3 percenta.

DOMOV

Fico si s Kiskom opäť protirečia

Premiér sa s prezidentom dostal do konfliktu pre štátne vyznamenania.


Už ste čítali?