Moje najhoršie cestovanie v živote

Autor: Petra Vassova | 3.5.2012 o 7:21 | (upravené 3.5.2012 o 8:06) Karma článku: 9,35 | Prečítané:  2316x

Nikdy som sa nechcela zaradiť do kategórie tých, ktorí píšu o cestovaní. Avšak môj posledný zážitok z cestovania z USA na Slovensko sa nedá nespomenúť. 1. mája som cestovala na Slovensko a mala som stanovanú trasu Chico - San Francisco-Brussel-Vienna. Vstávali sme teda o tretej ráno, aby som o piatej mohla byť na letisku. Namiesto toho sa všetko skomplikovalo. Už na malom miestnom letisku v Chico nastali prvé problémy. Prvý ranný let bol zrušený z neznámych dôvodov. To však pre mňa nehralo žiadnu rolu, lebo som mala ísť až na druhý let a ten bol stále aktívny. Namiesto o ômej, lietadlo vyrazilo až o deviatej. Medzi pristátim v San Franciscu a odletom som mala hodinu času, ktorá sa však týmto meškaním vyčerpala. Keď som teda dorazila do San Francisca, lietadlo už bolo pripravené ísť. Všetci sedeli na svojich miestach a na moje veľké prekvapenie sa čakalo už len na mňa. Dobehla som do lietadla ako zbitý pes a v tom momente sa dvere zavreli a pohli sme sa. Čakali na mňa hodinu. Po štyroch hodinách sme mali medzipristátie v Chicagu. Kvôli môjmu meškaniu sme samozrejme došli o hodinu neskôr a prakticky som  nemala žiadny čas, aby som našla gate,

kde už na mňa vyvolávali po celom letisku.

Tentokrát na mňa čakali len 30 minút. Našťastie som nedobehla na poslednú chvíľu len ja, ako to bolo v predchádzajúcom prípade. Meškanie zo San Francisca bolo nahlásené, aj kvôli tomu, že všetky terminály v Chicagu boli plné a lietadlo malo problém nájsť voľné miesto a pristáť. Muselo pár minút krúžiť okolo letiska. 8 a pol hodinová cesta sa kvôli meškaniu a zlému počasiu predĺžila na 9 hodín a 45 minút. To znamená, že lietadlo do Viedne som už nestihla. Tentokrát ma už nečakali.

Po príchode do Brusselu nás vo dverách čakal pracovník letiska, ktorý tým, ktorí nestihli pripájajúce lety, porozdával náhradné letenky s novými letmi. Namiesto priamej cesty do Viedne som teda bola nútená ísť do Frankfurtu a potom na ďašie lietadlo do Viedne.

Našťastie tieto lety už nemeškali a prebehli hladko. Austrian airlines je veľmi dobrá letecká spoločnosť. Všetko, čo som nevedela mi vysvetlili, boli milí a nápomocní. Samozrejme, celú cestu do Viedne som nespala. Sedela vedľa mňa mamička s malým bábätkom, ktoré plakalo nonstop a všetci boli na nervy. Štuple do uší nič nevyriešili.

Prakticky som začala zaspávať na tej najkratšej ceste práve z Nemecka do Rakúska. Keď som nakoniec vo Viedni vystúpila, nebola som schopná racionálne uvažovať. Topánky ma nenormálne tlačili, nohy som mala opuchnuté a navyše bolo vo Viedni príšerne teplo. Na moje prekvapenie, že už sa mi nič nemôže stať, ma prebudil fakt, že moja batožina zostala stáť v Chicagu. Ja som lety stíhala na poslednú chvíľu, batožina však nie. Prakticky som sa o ňu nemala vôbec starať, len ju vyzdvihnúť v poslednej destinácii. Aj tak mi to nedalo, mala som čudné pocity, tak som sa pre istotu v Brusseli pracovníkov United Airlines opýtala, aby mi to zistili. Povedali mi, že batožina je so mnou a je tu v Brusseli. Po príchode do Viedne, to však vôbec nebola pravda, lebo nikdy do Brusselu nedorazila. A po toľkých zmenách a meškaniach už nevedeli kam ju majú nasmerovať.

Bola som uchlácholená, že na druhý deň mi ju pošlú do Viedne. Ja v to pevne verím, pretože mám v nej okrem darčekov pre rodinu, zošity a knihy, z ktorých sa musím učiť na štátnice, ktoré mám o mesiac. Bez nich som stratená zase ja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.

EKONOMIKA

Ficovi sa nepáčia ceny elektriny, zasiahol proti regulátorovi

Priemerná cena klesla podľa úradu v priemere o 4,3 percenta.

DOMOV

Fico si s Kiskom opäť protirečia

Premiér sa s prezidentom dostal do konfliktu pre štátne vyznamenania.


Už ste čítali?