Pat a Mat v akcii

Autor: Petra Vassova | 6.5.2012 o 8:08 | (upravené 6.5.2012 o 8:42) Karma článku: 7,55 | Prečítané:  1604x

Po príchode na Slovensko sa náš byt podrobil menšej úprave. Keďže "majstri" už boli objednaní skôr, nemohla som si dovoliť vyspávať po dlhom lete. Všetci museli do roboty, zostala som doma sama. Úlohou robotníkov bolo namontovať na dve podkrovné okná vonkajšie žalúzie. Keďže bývame asi 10 dedín od  Bratislavy, v dedine, ktorá už patrí pod Dunajskú Stredu, príchod maďarsky hovoriacich robotníkov ma vôbec neprekvapil. Firma, ktorá zabezpečovala tieto žalúzie bola z DS (aj sme oľutovali, že sme radšej nezavolali dáku bratislavskú). Prišli teda traja robotníci a pustili sa do práce na dvoch strešných oknách. Po dvoch hodinách vŕtania zahlásili, že sú hotoví a opýtali sa, kde máme vysavač, aby si po sebe upratali. Koberec bol síce zakrytý, ale aj tak sa rozhodli dať obe izby do poriadku. Povysavali dokonca aj chodbu, aj keď som naliehala, že to spravím ja keď odídu. Boli milí, ukázali mi, že okná fungujú, žalúzie tiež, všetko ok. Dala som im menší tringelt a odišli. O pár minút sa spustil dážď. Keďže okná nechali otvorené, išla som ich zavrieť, aby nepršalo dovnútra. Okno sa nie a nie zavrieť. Skúšam zdvihnúť žalúziu, nejde. Idem do druhej izby. Ten istý scenár.

Ako je to do pekla možné, však mi to všetko ukázali, všetko fungovalo! Zrazu nešlo zatvoriť ani okno, ani zdvihnúť alebo akokoľvek inak pohnúť so žalúziou. Bála som sa, že to okno vylomím. Pršalo stále viac a viac, už aj dovnútra.

Zavolala som teda majiteľovi firmy, u ktorého sme si služby objednali, nech pošle robotníkov späť. Prišli do polhodinky. Ukázala som im, že nič nefunguje, aj keď mi to podrobne ukázali, predtým, než odišli. Hútali, otvárali, lámali, vyliezli na strechu, nič. Nevedeli prísť na príčinu poruchy. O hodinu prišli ďalší dvaja robotníci. "To tá sieťka to tam blokuje!" Sieťky na oboch oknách vymontovali, aj tak to nebol ten dôvod.

O pár minút zavolali majiteľa firmy, že niečo potentovali. Už aj pršať prestalo. Prišiel mladý, seriózny chlapík, pozrel na okná, otvoril, zatvoril, nejde nič. Odišiel. O pár minút prišiel späť a ja som neverila vlastným očiam! 5 ľudí  stálo v kruhu a s neskutočným zanietením čítalo návod na montovania žalúzií! Preboha, čo to robili prvýkrát? No toto sa môže stať iba na dedine, najmä maďarsky hovoriacej.

Po hodine štelovania a horlivého diskutovania, mi hlavný majster so psími očami prišiel povedať, že okná už sú v poriadku. "Prepáčte, namontovali sme žalúzie naopak." Nevedela som, či sa mám smiať, či plakať. Toto nie je prvá príhoda, ktorá sa nám stala s robotníkmi maďarsky hovoriacimi z okolia DS. Už sme si mysleli, že však nemôžu byť všetci ......... . Ale asi môžu. Ako môže jedna firma zamestnávať ľudí, ktorí ani nevedia, ako to majú robiť? Veď DS je celkom veľké mesto, plné zazobaných ľudí a takéto služby im tam ponúkajú? Kebyže sa nepresťahujeme z Bratislavy na dedinu, takéto absurdnosti by sa nám nestali.

Aby nestačilo, po pár hodinách nájdem na zemi dioptrické okuliare jedného z robotníkov. Hlavne, že som sa ich pri poslednom odchode pýtala, či majú všetko. Volám majiteľovi, že jeden z jeho robotníkov si tu zabudol okuliare. Už sa len pousmial, ja tiež.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.

EKONOMIKA

Ficovi sa nepáčia ceny elektriny, zasiahol proti regulátorovi

Priemerná cena klesla podľa úradu v priemere o 4,3 percenta.

DOMOV

Fico si s Kiskom opäť protirečia

Premiér sa s prezidentom dostal do konfliktu pre štátne vyznamenania.


Už ste čítali?